برخی از مزایای چاپ افست:
کیفیت چاپ در آن بسیار عالی عامه پسند است
چاپ پذیری بسیار بالا (قابلیت چاپ کردن روی انواع کاغذها)
چاپ با سرعت و حجم بسیار بالا
ارزان ترین روش در تیراژهای بالا که هزینه آن تجاری است
دارای مرکب و جوهرهای سفارشی ویژه مانند رنگ های متالیک و پانتون
امکان استفاده از رنگ های دیگر نیز وجود دارد
ماندگاری چاپ بالا
چاپ با سیستمهای دیجیتال بوده و نقش اپراتورها کمرنگ تر شده است
قابلیت استفاده از طیف گسترده ای از انواع کاغذ با انواع روکشی
زینک در چاپ افست عمر بسیار طولانی تری از دستگاه لیتوگرافی دارد

برخی از معایب چاپ افست:
اگر تیراژ آن حداقل ۱۰۰۰ عدد باشد به صرفه است
هزینه بالا با درگیری کم اپراتور
آماده کردن زینک و پلیت زمان بر است و چاپ طولانی تر خواهد شد
در صورت تهیه زینک نا مرغوب کیفیت چاپ پائین خواهد آمد
بعد از تعیین و تنظیم چاپ، پس از شروع به کار دستگاه دیگر امکان تغییر تنظیمات وجود ندارد و چاپ تا انتهای آن به یک شکل است.
نتیجه ناگوار در صورت خرابی


چاپ افست

یک روش رایج چاپ است که در آن تصویر جوهر (یا "افست") از یک صفحه به یک پتو لاستیکی منتقل می شود ، سپس به سطح چاپ منتقل می شود. هنگامی که در ترکیب با فرآیند لیتوگرافی ، که بر اساس دافعه روغن و آب است ، استفاده می شود ، تکنیک افست از یک حامل تصویر تخت (پلانوگرافی) استفاده می کند که بر روی آن تصویر برای چاپ جوهر از غلطک های جوهر به دست می آید ، در حالی که منطقه غیر چاپ یک فیلم بر پایه آب (که "محلول چشمه" نامیده می شود) را جذب می کند و مناطق بدون چاپ را بدون جوهر نگه می دارد.


چاپ افست جعبه و کاتالوگ در یادگار

افست یکی از رایج ترین روش های ایجاد مواد چاپی است. چند مورد از کاربردهای رایج آن عبارتند از: چاپ کاتالوگ ها ، چاپ جعبه ها یا کارتن ها ،روزنامه ها ، مجلات ، بروشورها ، لوازم التحریر و کتاب. در مقایسه با سایر روشهای چاپ ، چاپ افست برای تولید حجم زیاد چاپهای با کیفیت بالا به نحوی که به نگهداری کمی نیاز دارد ، مناسب است. بسیاری از پرس های افست مدرن از رایانه برای صفحه بندی سیستم ها استفاده می کنند که باعث افزایش بیشتر کیفیت آنها می شود.

مزایای چاپ افست در مقایسه با سایر روشهای چاپ عبارتند از:

کیفیت تصویر سازگار بالا. چاپ افست تصاویر واضح و تمیزی ایجاد می کند و راحت تر از سایر روش های چاپ ، حروف را چاپ می کند. این به این دلیل است که روکش لاستیکی با بافت سطح چاپ مطابقت دارد.

تولید سریع و آسان صفحات چاپ.

طول عمر صفحات چاپی بیشتر از پرسهای لیتو مستقیم است زیرا هیچ تماس مستقیم بین صفحه و سطح چاپ وجود ندارد. صفحات مناسب توسعه یافته با جوهرهای بهینه و محلول چشمه ممکن است بیش از یک میلیون بار به طول اجرا برسند.

هزینه : چاپ افست ارزان ترین روش برای تولید چاپ جعبه یا کاتالوگ با کیفیت بالا در تیراژ بالا است.

مزیت دیگر چاپ افست امکان تنظیم میزان جوهر روی غلتک چشمه با کلیدهای پیچ است. معمولاً یک تیغه فلزی میزان انتقال جوهر از طریق جوهر به غلتک چشمه را کنترل می کند. با تنظیم پیچ ها ، فاصله بین تیغه و غلتک چشمه تغییر می کند و منجر به افزایش یا کاهش مقدار جوهر اعمال شده روی غلتک در مناطق خاصی می شود. در نتیجه چگالی رنگ در ناحیه مربوط به تصویر تغییر می کند. در ماشینهای قدیمی ، پیچها به صورت دستی تنظیم می شدند ، اما در ماشینهای مدرن کلیدهای پیچ به صورت الکترونیکی توسط چاپگر کنترل کننده دستگاه کار می کنند و نتیجه بسیار دقیق تری را امکان پذیر می سازد.

نکاتی در مورد طراحی و چاپ افست

پخش ویدیو

رقابت جالبی برای بسته بندی محصولات با چاپ افست در بازار وجود دارد. هر مارکی علاقه مند است که بسته بندی خود را به روشی منحصر به فرد و متمایز طراحی کند. به طور خلاصه جعبه های سفارشی به صورت عمده تقاضای زیادی دارند. چند الزام برای طراحی و چاپ جعبه وجود دارد که به عوامل زیر بستگی دارد.

موارد تاثیر گذار در چاپ

پیش از چاپ (prepress)
 • اسکن کردن (Scaning)
 • تفکیک رنگ (Color Separation)
 • ترامه کردن (Screening)
 • کپی زینک (Plate Imaging)
 • مدیریت رنگ (Calibration / Color Managment)
چاپ (Print)
 • شیوه چاپ (Technology)
 • تاثیر مرکب و مواد بر روی هم (Ink & Material Transportation Flow)
پس از چاپ (Postpress)
 • نوع پوشش (Coating)
 • تا و برش (folding)
 • صحافی (binding)
مواد (Meterial)
 • کاغذ (Paper)
 • مرکب (Ink)
 • صافی (Evenness)
چاپ افست بروشور در

یادگارچاپ

بروشور، برگه کاغذی است که به ارائه توضیحات ساده و گویا اما اختصاصی در رابطه با محصول و یا خدمات شما در بازار تبلیغات می پردازد . در تیراژ بالا و شیت عمومی فرآیند چاپ بروشوربه صورت چاپ افست و در تیراژ پایین بروشور به صورت چاپ دیجیتال چاپ می شود.

سایز بروشور افست
سایز بروشور افست در دو نوع شیت عمومی و اختصاصی اندازه گیری می شود .که در شیت عمومی از استاندارد های متداول استفاده می شود و در شیت اختصاصی از سایزهای سفارشی و اختصاصی مشتری استفاده می شود. طرح و نوشته بروشور یا کالا نما می تواند برای مشتری جلب توجه کند. طراحی بروشور افست خلاقانه توسط طراحان یادگار انجام می شود .

عوامل تاثیر گذار بر هزینه طراحی و چاپ بروشور افست
مخاطب بروشور مصرف کننده نهایی کالا و خدمات شماست پس باید متن آن ساده و روان باشد همچنین از تاثیر تصویر و گرافیک بیشتر از متن در آن بهره جست چرا که مخاطبان علاقه ای به مطالعه بروشوری خلاقانه که حاوی حجمی عظیم از متن است ندارند . تفاوت عمده بروشور و کاتالوگ در اغلب موارد بجز شکل کلی آنها نوع مخاطب آنها و نحوه نگارش متن بروشور است . اغلب مردم بعد از شنیدن کلمه بروشور تصویر ،کاغذی با دو خط تا( سه ستونی) در ذهنشان نقش می بندد که مرسوم ترین نوع بروشور بروشور سه لت یا 3 ستونی است،که در 4نوع یک لتی ، دو لتی ، سه لتی و چهار لتی در بازار همراه محصولات به مشتریان عرضه می شود.

ساخت بروشور در سایز های مختلف با اشکال مختلف نسبت به معرفی محصول مورد نظر بستگی دارد .مثلا" کاغذ و متن بروشور درسی با بروشور داروخانه بسیار متفاوت است ..در نتیجه عوامل تاثیر گذار بر هزینه طراحی و چاپ بروشور تبلیغاتی شامل سایز ، نوع کاغذ، گرماژ و نوع لت بروشور و همچنین تیراژ آن که در چاپ افست و دیجیتال متفاوت است می باشد

چاپ کاتالوگ افست اختصاصی چیست؟
یکی از محصولات تبلیغات چاپی کاتالوگ است که به کمک آن می‌توانید محصولات خود را معرفی و عرضه کرده و به بیشتر شناخته شدن سازمان و محصولات خود کمک کنید. چاپ کاتالوگ به دو روش دیجیتال و افست انجام می‌شود که چاپ افست نیز خود به روش چاپ کاتالوگ افست اختصاصی و چاپ کاتالوگ افست عمومی انجام می‌شود.

در این مطلب قصد داریم در مورد چاپ ژگاتالوگ افست اختصاصی صحبت کنیم. چاپ کاتالوگ افست اختصاصی روشی است که صاحبان مشاغل می‌توانند برای چاپ موارد فروش یا بازاریابی خود از آن‌ بهره مند شوند و یکی از روش‌های چاپ تجاری و تبلیغات چاپی محبوب به شمار می‌رود.

کاتالوگ اختصاصی
در چاپ کاتالوگ عموما علاوه بر اطلاعاتی مانند لوگو، اطلاعات تماس، آدرس و... مواردی دیگری که به معرفی محصولات نیز کمک می‌کند درج می‌شود. در واقع کاتالوگ یک جور دفترچه راهنما برای محصولات برند شماست که در اختیار مشتری قرار گرفته تا اطلاعات دقیق‌تری از محصولی که قصد خرید آن را دارد در اختیار داشته باشد.

عموما کاتالوگ‌ها به صورت مربعی یا مستطیلی و در ابعاد مشخصی چاپ می‌شود و به عنوان چاپ کاتالوگ عمومی از آن یاد می‌شود. اما در چاپ کاتالوگ افست اختصاصی دست شما بسیار باز است و از هیچ گونه محدودیتی در انتخاب طرح و اندازه برخوردار نیستید. در چاپ این نوع کاتالوگ می‌توانید متناسب با اهداف تجاری و برندینگ خود کاتالوگ خاص خود را چاپ کرده و در اختیار مشتری قرار بدهید.

چاپ کاتالوگ افست اختصاصی
همان طور که در بالا گفته شد کاتالوگ دارای انواع طرح و روکش است در نتیجه زمانی که بخواهید یک کاتالوگ افست اختصاصی داشته باشید قبل از هر کاری باید متریال و گرماژ مورد نظر خود برای چاپ کاتالوگ را انتخاب کنید و بعد از آن به کمک یک گرافیست و طراح خوب و حرفه‌ای طرح مورد نظر خود را اجرا کنید. همان طور که در انتخاب طرح و تیراژ دست شما باز است در انتخاب جهت باز شدن صفحات نیز آزادی عمل بیشتری دارید و این نکته را نیز قبل از شروع به طراحی باید در نظر بگیرید. در واقع کاتالوگ‌ها را می‌توان در دو دسته کلی جای داد:

کاتالوگ افست عمومی
در این نوع از کاتالوگ چایخانه‌ها اندازه‌ای استاندارد مشخص شده‌ای برای چاپ دارند و بر طبق همان استانداردها طرح‌های مورد نظر اجرا و پیاده سازی شده و در نهایت چاپ می‌شود. اکثر این کاتالوگ‌ها به شکل مربع یا مستطیل هستند و جهت باز شدن صفحات نیز از چپ به راست است.

کاتالوگ افست اختصاصی
این نوع کاتالوگ نقطه مقابل کاتالوگ عمومی است و شما در سایز و طرح هیچ محدودیتی ندارید و می‌‎توانید کاتالوگ خود را در اندازه دلخواه و تیراژ بالا چاپ کنید. حتی در صحافی هم دست شما باز است و می‌توانید متناسب با طرح و هدف خود جهت حرکت صفحات را نیز تغییر دهید و به طور کلی دست شما در ساختار شکنی بسیار باز است. در چاپ کاتالوگ افست اختصاصی دست شما حتی در انتخاب نوع روکش و کاغذ جلد باز است و شما می‌توانید متناسب با نیاز خود روکش جلد را از میان روکش‌های متفاوت و جذابی مانند: سلفون مات، سلفون براق، سلفون بافت دار (مخملی)، روکش کرافت، روکش گالینگور و... انتخاب کنید. امکان چاپ کاتالوگ در این روش در تیراژ بالا نیز وجود دارد.

مراحل سفارش چاپ کاتالوگ افست اختصاصی
مراحل سفارش کاتالوگ افست اختصاصی به شرح زیر است:

• ابتدا و در اولین گام هدف خود را مشخص کنید.

• در گام دوم از یک گرافیست برای اجرای طرح متناسبی با هدف خود کمک بگیرید.

• در گام سوم از طرح خروجی مناسب برای چاپ بگیرید

• و در انتها خروجی طرح خود را به چاپخانه‌ای که از تجهیزات لازم برای این کار برخوردار باشد ارسال کنید.

چرا چاپ افست اختصاصی
یکی از دلایل اصلی این که برندها به چاپ کاتالوگ افست اختصاصی رو آورده‌اند این است که در این نوع چاپ شخصی سازی بسیار آسان است؛ و از آنجا که در حال حاضر یکی از بهترین راه‌ها برای برندینگ شخصی سازی است همین امر موجب محبوبیت این نوع چاپ در بین سازمان‌ها شده است. سازمان‌ها می‌توانند به کمک این مدل چاپ، برای محصولات خود اقدام به چاپ کاتالوگ اختصاصی کنند.

لیبل چسبدار شیتی

در یادگار لیبل

لیبل چسبدار شیتی یکی از متداول ترین و پرکاربردترین اقسام لیبل میباشد.
فایل ارسالی لیبل بر اساس سایز در نرم افزار ویژه ای به تعداد مناسب چیده شده و فرم بندی می شود. پس از چاپ برش انجام میگیرد. در چاپ لیبل چسبدار شیتی فرایند چاپ بر روی شیت استاندارد صورت میگیرد .
امروزه چاپ لیبل محصول یکی کاربردی ترین موارد در کسب و کارها میباشد. استفاده از لیبل در سراسر جهان به شکل فزاینده ای رو به افزایش میباشد و روزانه تکنولوژیهای بسیار جدیدی به این صنعت اضافه میشود و رفته رفته چاپ لیبل به صورت مجزا به دنبال بازارهای جدید میباشد.
از ساده ترین نوع لیبل، لیبل برچسب قیمت محصولات تا لیبلهای مواد شوینده و .... همه جزو این بازار عظیم میباشند.

وقتی شما محصولی را در تیراژ پایین و یا به صورت محدود تهیه و تولید میکنید، یا محصول شما کار دست میباشد و یا در تولید جعبه و بسته بندی اختصاصی محدودیت دارید می توانید از بسته بندی عمومی استفاده نموده و برای محصول سفارشی از لیبل چسبدار اختصاصی استفاده نمایید.
استفاده از لیبل چسبدار محدودیتی ندارد و شما میتوانید بر روی جعبه های مقوایی، شیشه، پاکت و.... استفاده نمایید.
همچنین از چاپ لیبل میتوان برای اصلاح اشتباهات چاپی استفاده نمود.
چاپ لیبل در انواع محصولات و لوازم در اشکال مختلف ( برش لیزری بدون نیاز به قالب جهت کاستن از هزینه ) میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

1

انواع لیبل شیتی

لیبل گلاسه براق

2

انواع لیبل شیتی

لیبل کاغذی مات

3

انواع لیبل شیتی

لیبل شیشه ای